پرش لینک ها

دریافت اعتبار با چک و سفته

دریافت اعتبار با چک

دریافت اعتبار با چک مزایای بیشتری نسبت به دریافت اعتبار با سفته دارد. با ارائه چک می‌توانید در چند مرحله ساده اعتبار دریافت کنید:

  1. ثبت درخواست و بارگذاری مدارک

برای دریافت اعتبار با ارائه یک برگ چک و بدون ضامن، کافیست درخواست خود را ثبت کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. در صورت استفاده از چک برای ضمانت لازم است که چک را نیز مطابق دستورالعمل تکمیل کرده و تصویر آن را در پروفایل خود بارگذاری کنید. در این مرحله کارشناسان اعتبارسنجی لندو اطلاعات شما را بررسی می‌کنند. درصورت تایید اطلاعات و عدم وجود چک برگشتی در سیستم بانکی، درخواست شما تایید می‌شود.

  1. ارائه مدارک به پیک لندو

در مرحله بعدی مامور ارسال لندو (در فاصله زمانی 3-2 روز پس از تایید درخواست) به آدرس شما مراجعه کرده و قرارداد را برای امضا به شما تحویل می‌دهد. شما باید اصل مدارک شناسایی را برای بررسی در اختیار او گذاشته و قرارداد را امضا کنید. اصل مدارک هویتی صرفا برای تطبیق هویت باید به مامور ارسال ارائه شود و مامور ارسال تنها کپی مدارک شناسایی را از شما تحویل می‌گیرد. اما اصل چک و اصل گردش حساب باید به مامور ارسال لندو تحویل داده شود.

  1. دریافت اعتبار

پس از تایید چک توسط کارشناسان اعتبارسنجی، لندو کد اعتبار شما را در مدت 5 روز کاری در تهران و کرج و ۸ روز کاری در سایر شهرستان‌ها، به پروفایل کاربری شما ارسال خواهد کرد. با پرداخت اولین قسط (به همراه هزینه حمل و نقل)  استفاده از اعتبار برای شما امکان‌پذیر می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که برای پرداخت قسط اول باید منتظر تماس کارشناسان ما بمانید. به هیچ عنوان قبل از تماس کارشناسان لندو اقدام به پرداخت قسط اول ننمایید.

سوالات متداول درباره چک

1.                   آیا برای ضمانت حتما باید چک ارائه کنم؟

پاسخ: خیر. امکان ارائه سفته نیز وجود دارد اما ضمانت با چک مزایای بیشتری در مقایسه با ضمانت با سفته دارد.

2.                   آیا چک حتما باید به نام خودم باشد؟

پاسخ: اگر چک به نام شخص دیگری است، ضروری است که درخواست اعتبار را با نام و مدارک همان شخص ثبت کنید.

3.                   روند بررسی سوابق بانکی و تایید چک چگونه است؟

پاسخ: اگر در سیستم بانکی کشور سابقه چک برگشتی داشته باشید، درخواست شما تایید نخواهد شد و لندو مسئولیتی در قبال این درخواست ندارد. سابقه بازپرداخت اقساط وام‌های قبلی شما در سیستم بانکی کشور در سامانه رتبه‌بندی اعتباری ایرانیان نیز بررسی می‌شود.

4.                   آیا امکان ارئه چک برای ضمانت از همه نقاط کشور وجود دارد؟

پاسخ:  امکان ارائه چک و سفته از تمام مناطق تحت پوشش لندو برای شما وجود دارد.

5.                   آیا پس از اتمام اقساط چک را به من برمی‌گردانید؟

پاسخ: بله. چک طبق تاریخ ذکرشده در قرارداد به شما بازگردانده خواهد شد.

6.                   آیا پس از تحویل دادن چک، رسید دریافت می‌کنم؟

پاسخ: بله. پس از تحویل چک به مامور ارسال لندو، به شما رسید داده می‌شود. پس از تسویه کامل نیز چک را به شما بازگردانده و رسید را تحویل می‌گیریم.

7.                   دستورالعمل نوشتن چک (تاریخ، مبلغ و …) چگونه است؟

پاسخ: مبلغ چک باید به میزان 120 درصد مبلغ کل اقساط باشد. همچنین چک باید بدون تاریخ باشد و نباید عبارت ضمانت در وجه تامین کننده‌مالی در آن ذکر شده باشد.

8.                   نمره اعتبار مشتریان جدید و قدیمی با ارائه چک تغییر می‌کند؟

پاسخ : نمره اعتبار تمام مشتریان در ابتدا 100 است اما نمره اعتبار مشتریانی که برای ضمانت چک ارائه می‌دهند، 125 در نظر گرفته می‌شود. نمره اعتبار مشتریان قدیمی در صورتی که برای درخواست جدید خود چک ارائه دهند، 25 واحد افزایش پیدا می‌کند.

دریافت اعتبار با سفته

در صورتی که شرایط ارائه چک ضمانت برای شما فراهم نیست، می‌توانید با ارائه سفته اقدام به ثبت درخواست اعتبار کنید. نیازی نیست که شما سفته را تهیه کنید. لندو سفته را برای شما تهیه کرده و شما می‌توانید فقط هزینه سفته را بپردازید. لندو سفته‌ها را به صورت تکمیل‌شده و قرارداد را برای دریافت امضا با پیک به آدرس شما ارسال می‌کند.

برای خریدهای بعدی از لندو با ارائه سفته، نیازی به اعتبارسنجی دوباره نیست. فقط نمره اعتبار شما باعث کاهش یا افزایش سقف خرید شما خواهد شد. در این جدول می‌توانید سقف خرید و نیاز به اعتبارسنجی دوباره با ارائه سفته را بر اساس نمره اعتبار کسب شده مشاهده کنید.

نمره اعتباروضعیتسقف خرید(بر اساس نمره اعتبار)نیاز به اعتبار سنجی دوباره
167 به بالاعالی15 میلیونندارد
167-101خوب6 تا 10 میلیونندارد
100-51متوسطمتوسط3 تا 6 میلیونندارد
1-50ضعیفتا سقف 3 میلیونندارد
0 و کمترمردودنداردعدم امکان خرید دوباره

سوالات متداول درباره سفته

  1. هزینه سفته چقدر است و آن را چه زمانی پرداخت کنم؟

پاسخ: هزینه سفته به صورت ثابت  ۱۰ هزار تومان است و شما هزینه آن را هنگام دریافت اعتبار پرداخت می‌کنید.

  1. پس از اتمام اقساط، سفته‌هایم چه می‌شود؟

پاسخ: پس از اتمام اقساط، سفته‌ها را از بین برده و در صورت درخواست شما تصویر سفته‌های از بین‌ رفته را برایتان ارسال می‌کنیم.

  1. چرا مبلغ سفته دو برابر مبلغ کل اقساط است؟

پاسخ: خسارت‌های ناشی از پیگیری و وصول مطالبات برای ما هزینه‌هایی دارد که این هزینه‌ها با دریافت سفته به میزان دو برابر مبلغ کل اقساط پوشش داده می‌شوند. (ما تا حالا حتی یک سفته را هم به اجرا نگذاشته‌ایم.)

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

مشاوره رایگان (کلیک کنید) 46054710 021